Listopad 2009

La Push wolf pack

30. listopadu 2009 v 17:43 | www.channahy.blog.cz |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn

MAPY

30. listopadu 2009 v 17:34 | www.hannah-montana-twilight.blog.cz |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn

Jak daleko jsou od sebe?

První mapa-Forks,La Push,Port Angels
Druhá mapa-jak to vypadá podle filmu+Phoenix
Třetí mapa-Jak to vypadá ze shora


Breaking Dawn úžasná fotka

30. listopadu 2009 v 17:34 | www.hannah-montana-twilight.blog.cz |  Foto

Nádherný Twilight video

30. listopadu 2009 v 15:23 | http://twilightcz.blog.cz/ |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn

Hustý parodie

29. listopadu 2009 v 13:50 | A.Hertlová |  Parodie

Twilight trailer

29. listopadu 2009 v 13:34 | http://twilightcz.blog.cz |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn

20.rozdílů mezi New Moon knížkou a New Moon filmem

29. listopadu 2009 v 13:17 | http://twilightcz.blog.cz |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn
1. Více svlečených chlapců.
Všichni jsme věděli, že si můžeme udělat obrázek o alabastrové hrudi Edwarda ve Volteře, ale kdo tušil, že bychom měli vidět tolik vlkodlaků s horkou kůží? Naštěstí 'Wolf Pack' mají tak vysoké teploty, že odpálí pryč jejich oděvy tak často, že jejich volba pro společný úbor jsou ustřihlé džíny bez košile.

2. Scény ve Volteře.
New Moon kniha není slavná pro její pomalé tempo, díky ochromující depresi, kterou tam má Bella. Takže je dobře, že se film vrhá do akčních scén a, že se snaží vlčí potyčky trošku více oživit. Naše oblíbené je: sledování jednoho z Volturiových -
Felixe, jak rozmetal našeho drahého Edwarda. I tato scéna byla vytvořena pro film.

3. Místo toho, že Bella mluví sama pro sebe, posílá e-maily Alici.
New Moon, stejně jako všechny Twilight knihy, vypráví vnitřní hlas Belly, aby nám řekl co se asi tak děje v její hlavě. V New Moon, Bella píše e-maily - aby se zbavila deprese - Alici, do práce. Jsou to důmyslně maskované zprávy mezi Bellou a Alicí. (A také e-mailová adresa Alice, byla vytvořena pro film a jak dostat do filmu reklamu pro e-mail Apple MobileMe.)

4. Bella je méně smutná než v knihách.
Značná část knihy je věnována srdcervoucí Belle, dlouhým měsícům zlomeného srdce a depresi, takže je dobře, že film tuto část trošku zkrátil, kvůli vyprávění. Kritikové si stěžují, že Bella tráví tolik času, zíráním do prázdna a chřadnutím nad Edwardem. Jen kdyby věděli, jak mnohem víc jsme, my čtenáři, trpěli spolu s Bellou v knihách! Naštěstí je tam skript jak Bella přechází tuto hroznou dobu, tak nějak, v relativně krátkém čase.

5. Bella se z měsíců dlouhé deprese, zotaví v mžiku oka.
Fanoušci byli zvědaví, jak naloží Chris Weitz - režisér - se scénou ztracených měsíců, které jsou v knize popsány na prázdnou stránku.
Koneckonců, říjen, listopad, prosinec a leden je mnoho času. Weitz však má řešení. V New Moon je chytrá scéna, kde apatická Bella, sedí před oknem, kamera se pohybuje kolem ní do kruhu a ukáže tak, měnící se roční období venku za okny. Trik zachycuje její melancholii a je dokonale vidět, jak toužebně sleduje svou, jinou "možnost".

6. Edward neskrývá Belliné fotky.
V knize, když se Edward rozhodne rozejít se s Bellou a opustit město, tak se vplíží do jejího pokoje a schovává své fotografie, aby neměla žádné připomínky, že vůbec kdy existovali - bylo to kompletní a úplné opuštění. (Dokážete si představit svět bez obrázků RPattz? Bylo by to hrozné, opravdu.) Ve filmu ho vidíme ve svém pokoji, ale není to Mesiáš s fotografiemi, které by byly zbytečné jako menší pozemek stejně.
Navíc, ti lidé, kteří si myslí, že by se Edward trochu obtěžoval tím, že by se ještě plížil a loupil fotky skrze její věci, se mílí. Místo toho je tam plný a bídný dopad absence mezi Bellou a Edwardem

7. Jacob dává Belle lapač snů.
Jedním z nových scéna ve filmu je, když Jacob dává Belle lapač snů, k jejím narozeninám, aby tak zabil dvě mouchy jednou ranou najednou: dal jí dárek, když cítil, že od Edwarda žádný nepřijme a taky si vyžádala velké právo na objetí s Bellou před Edwardem. Bellin lapač visí na postelí, nad jejím polštářem, ale bohužel to nepomůže držet noční můry pryč.

8. Bella a její jízda s motorkářem v Port Angeles.
Bella se snaží, přemoct bolest a tak se rozhodla, že půjde do Port Angeles s Jessicou. Ale stále má nebezpečné (a veselé) myšlenky, které se stanou skutečností přijímáním jízdou na motorce se statným a svalnatým motorkářem, aby se jí opět zjevila svá vize Edwarda. Ovšem v knize žádný takový motorkář nebyl.

9. Dvě slova: Face Punch
V knize se Bella, Mike Newton a Jacob vydají společně do kina na Zombie film. Ovšem ve filmu to bude populární trhák s názvem "Face Punch" (Slogan: "Jdeme na to!")

10. Vize o Edwardovi v Belliné hlavě.
Zatímco Belliné halucinace o Edwardovi jsou v knihách čistě akustické, neexistuje žádný způsob, který by byl takhle proveden i ve filmu. Takže Weitz udělal spoustu krásných záběrů Roberta Pattinsona a použil je pro celou dobu nepřítomnosti Edwarda, do báječné vize, které přichází a odchází, jako obláček kouře. A opravdu, jsou tu tuny RPattz záložek New Moon, takže si nenechte ujít ani kousek Roba. (Co jsem říkal? Vždycky je tu prostor pro další RPattz!)

11. Victoria spolu s Bellou ve vodě.
Když se Bella topí, po skoku z útesu v New Moon, tak jsme jasně viděli, že Victoria plave přímo k ní ve vodě před Jacoba, který jí vytáhne ven z vody - to bylo něco jako naznačení jak to bylo v knihách, ovšem v knihách to bylo stále nejasné, kdo to byl a nebyl přímo s Bellou ve vodě.
Nám se to líbilo, jak to bylo předtím, že Bella věděla, že je nebezpečí přítomno a jenom si myslela, že to byla Victoria. Ovšem tato scéna byla udělaná proto, že Rachelle Lefevre se domnívá, že je málo vidět v celém filmu.

12. Bella dala facku Paulovi na obličej.
Ve filmu naplněném vlky a taky upíry jako bojují, je hezké vidět v Belle trochu akce. Naštvaná, že Sam a jeho parta vymyli mozek jejímu milovanému Jacobovi, ji velice rozčílilo a tak dala Paulovi velkou facku přímo na tvář! Jistě, zdá se to trochu mimo její charakter, ale alespoň v této chvíli, je Bella pachatelem činnosti, která povede k přeměnění Paula na vlka a velké tajemství od Quileutů bude odhaleno.

13. Carlisleův obraz Volturiových ožívá.
Víte, jak Carlisle vypráví spolu s Edwardem Belle svou minulost? Ukazovali jí taky obraz na, kterém byli Volturiovi. To se změní ve scénu, kdy obraz ožívá a nahlédneme tak do minulosti toho času.

14. Victoria a její útoky na Harry Clearwater.
Zatímco Wolf Pack sledovali potutelně zahrnující - stopy od Victorie - Harry Clearwater trpí fatálním infarktem v lese. Ale ve filmu vidíme, že Harryho infarkt pochází z šoku, že budou napadeni od Victorie, která sledovala Charlieho na lovu z po za stromů.. Tato scéna zde umožňuje spiknutí bodů sblížit se, jak vlci následně sledovali Victorii, která běží paralelně na osudový útes, kde Bella skočí do oceánu. A opět, to dává Rachelle Lefevre větší prostor ve filmu.
15. New Moon má více vtipů.
V celém filmu je mnohem více humoru. Zvláště u Jessicy, Mika a Charlieho. Tímto podporovali chmurné scény s Bellou, aby nebyly jenom smutné ale, aby se lidi taky někdy zasmáli.

16. Jacob a Bella se téměř políbili. Dvakrát.
New Moon je trochu tak Jackobův film. A tak tam nemá jenom jeden polibek, který tam už tak neměl být, ale dokonce hned dva! Podíváte-li se pozorně, skutečně se jejich rty nedotkly. A nedotkly se hned dvakrát! Pro Team Jacob je to určitě smůla.

17. Jacob a Edward změří své síly v lese - ale ne, když to čekáte.
Pokud, jste dočetli New Moon, tak už víte, že se dá očekávat napjatá "smlouva", diskuse mezi Jacobem a Edwardem.
Je to moudrý a klíčový závěr filmu, který dodává poslední fázi rozzuřeného Jacoba. (Je to nejbližší scéna, kdy oba muži od Belly přijdou do rány spolu najednou v New Moon.)

18. Souboj.
New Moon si šetří to nejlepší na konec, takže Jacob a Edward překvapí (i nás) s největším možným a velmi vyrovnaným soubojem. Opět platí, že umístění scény funguje lépe kinematograficky, a vede do dalšího filmu, Eclipse!

19. Jacob ví, že volá Edward.
Později ve filmu, když zazvonil telefon v kuchyni u Belly doma, který zvedne Jacob, tak už ví, že je to Edward u telefonu, na rozdíl od knihy, kde se Jacob domníval, že je to Carlisle.

20. Vize od Alice.
Když Aro "vidí" vizi budoucnosti od Alice, nechá Edwarda a Bellu jít s vědomím, že někdy brzy, se Bella stane upírem. Jako speciální scénu, nám film ukazuje, celou vizi od Alice, což je běh Edwarda a Belly lesem (budou se smát a bude to zpomaleně a Bella bude zářit). Ale po své smrti se Bella směje, zamyslete se, a myslete přesně na to, co jste právě viděli, až se budete dívat na film. Určitě si uvědomíte, že je to v podstatě náhled její nálady a taky něčeho… s písmeny B a D! (Breaking Dawn)

Eclipse info

29. listopadu 2009 v 13:01 | http://twilightcz.blog.cz |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn
Reelzchannel.com měl článek o tom, co by nemělo chybět v Eclipse.Já tu knihu četla a souhlasím s těmito věcmi jenže i tak bych tam chtěla mít vše k Eclipse jenže to nikdy nebývá,do filmu se vše nevede škoda. Kniha je prostě lepší ale zase ve filmu vidíte své oblíbené herce.Tady je pět věcí:

Záběry do minulosti postav

V Eclipse konečně uslyšíme příběhy Jaspera a Rosalie. Jasperovy půlměsícové jizvy jsou vysvětleny a uvidíme jeho první setkání s Alice. Rosaliin příběh o něco málo dramatičtější, odporný snoubenec s jeho přáteli ji skoro zabijí. Dodržování těchto epizod ve filmu poskytne nějaké historické scény a dokonce by mohla Rosalie získat nějaké fanoušky. Jasperův příběh je tak nějak zásadní pro Eclipse - vysvětlí to novorozené a oddanost starších upírů k Volturiovým.

Kapitola 15 " Sázka "

Tahle kapitola má vše: Jacob políbí Bellu proti jejímu přání, Bella ho uhodí a zlomí si tak ruku a Edward statečně brání jeho ženu. Melissa Rosenberg napsala celou tuhle scénu do scénáře - obzvláště Edwardovu větu "Jestli ji ještě někdy políbíš, zlomím ti kvůli tomu čelist.". Nejsou o tom žádné pochybnosti. Návštěvníci kina by mohli omdlít.

Kapitola 20 " Oheň a led "

V téhle, fanoušky oblíbené, kapitole mají Edward a Jacob rozhovor jako muž s mužem a dostanou se k Bellinu kompromisu. Oni skutečně nejsou přáteli a zanedlouho budou chtít jeden druhému utrhnout hlavu. Nějaká scéna, kterou Robert Pattinson řekne o Edwardově žárlivosti a lásce k Belle se váže k davu. (doslovný překlad, omlouvám se... jinak to nejde)
Můžeme už slyšet povzdechy jeho ženských faninek, když se upřeně dívá do kamery.

Bella přijímá nabídku k sňatku

V kapitole 20 "Kompromis" Bella konečně souhlasí, že si vezme Edwarda po dlouhé diskuzi o požadavcích, nesmrtelnosti a o ztrátě cudnosti. Fanoušci byli k uvytržení, když Bella odpověděla na jejich modlidby a zavázala se Edwardovi- jediná jejich otázka je, na jak dlouho si ji vzal. (nejspíš myšleno, dokud nezemře)

Konečná bitva s Victorií

Tady je úžasné zůčtování na konci Eclipse, které uvidí Victoria a její novorozená armáda tváří v tvář vlkům a Cullenovým. Tady je akce, očekávání, překvapení.... vše, co bitva potřebuje. To je pravděpodobně ta nejlepší akce z celé twilight sagy a dá lidem důvod se dívat.

Nové postavy Eclipse

29. listopadu 2009 v 12:37 | A.Herlová |  Herci a jejich role

Maria-Catalina Sandino Moreno´
Lucy-Kirsten Prout

Nettie-bohužel nemám fotku a ani nevím kdo ji bude hrát


Seth Cleanwater(vlkodlak)-BooBoo Stewart

Leah Cleanwater(vlkodlak)-Julia Jones

Sue Cleanwater(člověk,máma Setha a Leah)-Alex Rice
Collin(vlkodlak)
Brandy(vlkodlak)

Riley-Xavier Samuel

Royce King II-Jack Huston

Vera(Rosalina kamarádka z lidského života)-Sabrina FrankVictoria(už ji nebude hrát Rachelle Levevre)-Bryce Dallas Howard
Nová a stará Victoria

Epilog

29. listopadu 2009 v 12:32 | A.Hertlová
Když jsem se vracela,tak k Vanesse přiběhla Alice."Tak jaká modrá je na šaty lepší.Ta tmavá nebo ta blankytná?"zeptala se Alice mojí právoplatné sestry. " Myslím,že ta světlá bude nejlepší."odpověděla ji s úsměvem Vanessa. "Tak to se povedlo!"řval smíchy z vedlejšího pokoje Edward.Že já blbá měla odkrytý štít. "Edwarde,ne že to vykecáš.Už víš i na upíra moc."zakřičela jsem na něj.Můj tón hlasu dohnal k smíchu i Emmetta. "Meso,měla bys jim to říct,"nabádal mě Jake "stejně bys jim to musela říct ať už dřív nebo později."Váhala jsem "Vlastně už to takové tajemství není.Ví to smečka,Vanessa,Edward,Lex a Chris.Tak co nadělám."odpověděla jsem mu."Co to děláš?"zeptala jsem mě Alice a koukala na mou ruku.Pak jsem si uvědomila že si mnu zápěstí s náramkem."Co že,ty a Jake!"zatančila Bella,protože ví co náramky u Quiletů znamenají. "Už to chápu"zvolala nadšeně Renésmé. "Co se děje,Já to nechápu"skuhrala Alice."Víš,náš kmen používá místo zásnubního prstýnku,náramek."vykoktal ze sebe Jacob.Vrhla jsem po něm ostrý pohled.Když jsem se od Jaka otočila už umě stále Alice.Její zlaté oči na mě vrhaly psí pohled a zářivě se usmívala. "Jake umí psí oči líp.A šaty chci buď světle zelený nebo světle hnědý nebo světle oranžový a nebo světle žlutý.Víš,aby ladili k náramku."odpověděla jsem na nepoloženou otázku. "Díky,ale tvůj vkus je příšernej.No co nadělám."skákala Alice radostí a pak odtančila do své ložnice. "Jo a holky koho chcete pozvat,"zazpívala z pokoje Alice.Rychle jsme to v hlavě přepočítaly. "Takže tam chceme Cullenovi,Quilety,ale pouze některé,upíry z Denali,"odpověděla jsem jí. "Ale těmi některými Quilety,myslíš co"zeptala se znova. "Tím myslím smečku a nejbližší příbuzné Jacoba a.."nestihla jsem větu dokončit,protěžemi do řeči skočil Jake "a těch nejbližších příbuznejch je hóódně."Alice se zachichotala,ale Emmett se začal zas svíjet v křečích smíchu.Když Emmett vstal plácnul Jake po rameni se slovy "Nazdar novej brácho."Jake mu odpověděl zavrčením.Pak mě chytla Vanessa za ruku a odtáhla do kouta "Ví,Jacob o tom,že ho můžeš proměnit."Teď mi to došlo tu základní věc jsem mu neřekla,a tak jsem se zeptala sestry jestli to vědí i Cullenovi.Její odpověď mě potěšila "Ne".Tak jsme se usmála a vrátila se do obýváku. "Já a Vanessa,"začala jsem "máme…máme.No prostě náš jed není pro vlkodlaky smrtelný,takže je můžeme proměnit,ale pouze až se přestanou proměňovat a začnou stárnou."Všichni na mě koukali jak na mrtvolu.Počkat já jsem mrtvola.Náhle vedle mě ozva smích. "Super.Já budu pijavice,"smál se Jacob tak,až nakazil i ostatní co byli v místnosti.
Za tři týdny byla svatba.Alice zamračená kvůli mému vkusu,ale já byla šťastná.Carlisle,Emmett,Lex,Chris a Jacob vytvořili venku provizorní ohradu a tam nahnali asi třicet srnek.Takže byla to dokonalá svatba i s dezertem.
A dnes je to šest let a svatební fotografie visí nad krbem v našem skromně zařízeném bytečku v rezervaci.Jacob stále vlkodlak,já stále živá upírka.Jsme pár jak z hororu.Někteří vlkodlaci se už přestali proměňovat.Třeba Sam a Paul.Když to tak počítám další na řadě by měl být Jared a pak Embry a za ním Jacob.Doufám,že už to nebude dlouho trvat.Cullenovi jsou podle telefonátů také šťastní.Emmett a Rose jsou na výletě v Grónsku,Bella a Edward,Alice a Jasper,Renesmé a Lex stále žijí pod jednou střechou s Esme a Carlislem.A má sestra s Chrisem bydlí ,jen kilometr od Carlislea a Esme,v malém klasicistním zámečku,který pro ně Esme zrestaurovala.A teď přestavuje další zámeček pro Edwarda a Bellu.
Je to pohádka která nikdy neskončí,alespoň v to doufám.

Významy jmen Ságy Stmívání

29. listopadu 2009 v 11:29 | A.Hertlová |  Info a Články
Bella(Isabella)-určená bohu
Edward-ochránce
Esme-milá
Carlisle-pevný
Alice-urozená
Jasper-strážce
Rosalie-výjmečná
Emmett-upřímný
René-znovuzrozená
Charlie-odvážný
Phil - milovník koní (řecké)
Jessica - spisovná, vzdělaná (neznámý)
Mike - Kdo je jako Bůh? (hebrejské)
Eric - věčný vládce (severské, nordické)
Lauren - ženská forma člověk z Laurentum (latinské, francouzské)
Tyler - obkladač kachlí (kachle je v aj Tile) (anglické)
Angela - posel (řecké, latinské)
Ben - syn z mé pravé ruky (hebrejské)
Shelley - mýtina u skály (anglické)
Gianna - Bůh je milostivý (italské); česká verze Jana; btw. v rozhovoru Steph prozradila, že ji Volturiovy zabili
Elizabeth - Bůh je mi přísahou (hebrejské)

Denali Clan
Tanya - oficiálně psali neznámého významu (latinské)
Irina - mír (řecké)
Kate - čistá (řecké)
Eleazar - Bůh je má pomoc (hebrejské)
Carmen - zahrada, ovocný sad (hebrejské); píseň (latinské)
Garrett - síla kopí
Sasha - obránce mužů (řecké)
Vasilii - král (řecké)

Volturi
Aro - hm to taky nevím
Sulpicia - taky nevím
Caius - radovat se (latinské)
Athenodora - význam jsem nenašla, ale teoreticky by to mohlo znamenat něco jako Athénin dar ze spojení Athéna a Dora (dar), nebo také Athéna má význam chvála či přísný, byla také bohyně moudrosti
Marcus - odvozené od římského boha Mars (bůh války)
Didyme - nevím
Alec - obránce mužů (řecké)
Jane - Bůh je milostivý (hebrejské)
Chelsea - místo pro uložení křídy či vápence (anglické) - opravdu zajímavý význam
Afton - podle řeky Afton (anglické)
Demetri - Matka Země (řecké)
Felix - šťastný, štěstí (latinské)
Heidi - vznešená (německé)
Renata - znovuzrozená (latinské)
Santiago - Saint James - Svatý James (španělské)
Corin - kopí (latinské)

Nomádi
James - náhradník (hebrejské)
Victoria - dobyvatelka, vítězka (latinské)
Laurent - člověk z Laurentum (latinské, francouzské)
Peter - kámen (řecké)
Charlotte - svobodná (německé)
Maria - hořká, trpká, pronikavá (hebrejské)
Nettie - neznámý (anglické)
Lucy - světlo (latinské)

V pokračování
!!!!!Postavy z Breaking dawn!!!!!!

Seth

28. listopadu 2009 v 21:56 | A.Hertlová |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn

Eclipse

28. listopadu 2009 v 21:31 | www.hannah-montana-twilight.blog.cz |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn

1. Je temnější.

2. Bude tam míň lásky a víc války.

3. Vlkodlaci budou víc sexy.

4. Je tam víc akce.

5. Konec Eclipse bude zatáček čtvrtého - a možná i páteho - filmu.
- tím myslí ve smyslu, že už nás pak čeká vytoužený BD.

Huráááááááá

28. listopadu 2009 v 21:05 | A.Hertlová |  Blbosti a ostatní věci o upírských filmech a seriálech

Před chviličkou jsem se vrátila z New Moon a jsem nadšená i sklamaná zároveň,protože tam nebyla scéna Belly,Alice a Edwarda v recepci Votluriů a scéna v letadle.Ale vlkodlaci byli fakt úžasní.Děj byl,ale takovej zrychlenej.Jinak Supéééééééér!!

:D


Bella Upír(moje výtvory)

27. listopadu 2009 v 17:27 | A.Hertlová |  Blbosti a ostatní věci o upírských filmech a seriálechBella NovorozenáBella rok po stvoření

Volturi-kluci(fakt hezká fotka)

27. listopadu 2009 v 16:08 | www.hannah-montana-twilight.blog.cz |  Foto

Novorozená Bells

27. listopadu 2009 v 16:07 | www.hannah-montana-twilight.blog.cz |  Foto

Bella a Edward-Good bye.I love you.

26. listopadu 2009 v 18:08 | www.hannah-montana-twilight.blog.cz |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn

Breaking Dawn parody(Peter Facinelli jako Carlisle)

26. listopadu 2009 v 17:58 | hannah-montana-twilight.blog.cz |  Parodie

Vlci

26. listopadu 2009 v 16:23 | www.hannah-montana-twilight.blog.cz |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn

New Moon ke stažení(pouze anglicky)

23. listopadu 2009 v 13:46 | www.hannah-montana-twilight.blog.cz |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn
New Moon ke stažení-Zde-
ale pouze anglicky

Těsíte se na New Moon

21. listopadu 2009 v 20:44 | A.Hertlová |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn
Nemůžu se už dočkat už mám i o tom sny

Ano

Nevím

Ne

19.Poslední sbohem

21. listopadu 2009 v 18:25 | A.Hertlová
Mesa
Povídala jsme si s Bellou.Když došlo na poslední otázku nevěděla jsem
co říct.Kdybych odjela s Jacobem a Cullenovími do Toronta tak by museli jet i Seth a Leah a Sam by přišel o část smečky.Ale kdybych zde zůstala Cullenovi by přišli o ochranu před Volturovími,ale Vanessa s Bellou by je možná ochránili a já bych to případně viděla.
"Ona má pravdu Meso.Jak to teda vyřešíš?"zeptal se mě Jacob. "Já myslela,že spíš.Tys nás slyšel?"zeptala jsme se ho. "Jo.A teď mi to vrtá hlavou taky.Jak to vyřešíme?"koukal na mě. "Zkusíme se zeptat Sama."
Dorazili jsme do rezervace a šli jsme přímo k Samovi,který byl na hlídce s Paulem a Collinem. "Same,můžeme si promluvit?"zeptal se Sama Jacob. "O samotě"otočil se na Paula,který stál za ním.Sam si odběhl do křoví,aby se přeměnil a já ho neviděla. "O co jde? "zeptal se Jacoba Sam,když vyšel z křoví.Svírala jsme pevně Jakobovi ruku "Jde o to,že Cullenovi se budou stěhovat a my nevíme co dělat."vychrlil ze sebe z nezvyklou zdvořilostí Jacob. "Právě,že jde o to,kdybychom se já a Jacob přestěhovali smečky by přišla i o Leah a Setha."doplnila jsme Jakobovu prosbu. "Mě je to jedno udělejte jak uznáte za vhodné."odpověděl nám Sam. "Děkujem ti.Máme o čem přemýšlet."kývla jsme při odchodu. "Jo a Jaku.Dneska máš noční hlídku."zakřičel na nevnímajícího Jaka Sam.
Večer jsem šla s Jacobem,ale byl divný celou dobu ležel a na nic nemyslel.Asi po půl hodině mlčení ustalo a v jeho hlavě jsem slyšela jen Promiň a odběhl do křoví. "Jaku,jsi v pořádku?"zeptala jsme se ho. "Jo,jo jen mám strach."odpověděl,v jeho hlase jsme cítila napětí. "A z čeho?"zeptala jsme se veselým tónem,abych mu zvedla náladu.Jacob vyšel ze křoví po dvou.Byla jsme hodně zmatená a radši jsme tzv.:vypnula poslech mysli.Jacob přišel blíž a klekl si.Toto chování mě zmátlo ještě víc. "Meso Cullenová,vezmeš si mě?"zeptal se mě klidným tónem.Vykuleně jsem na něj koukala.Kde vzal to slušné chování. "Kdybych mohla na znamení souhlasu zrudnout už bych se dala použít,jak vánoční dekorace."usmála jsme se. "Takže říkáš ano?"zeptal se teď už nervózní Jacob. "Ano."vydechla jsme rezignovaně a vrhla se mu kolem krku. "Víš mi tady nemáme ve zvyku dávat prstýnky,ale náramky a to náramky ručně dělané.Přijmeš ho nebo má¨m běžet do zlatnictví?"koukal na mě a z kapsy vytahoval krásný ručně dělaný náramek. "Jestli ho dělal ty tak ho přijmu velice ráda."usmála jsme se. "Emyli mi to musela vysvětlit,protože jsme to už zapomněl.Tak omluv případné chyby.Už musím,Sam by jinak řádil a znáš drbnu Brandyho."zasmál se a utíkal ke křoví.Pak se ke mně vrátil,ale už po čtyřech.Náhle mě něco šťouchlo do zad.Byli to Seth a Embry.Tak jsme si zapnula čtení myšlenek a oni nám gratulovali.Za pár minut jsem slyšela nějaká auta.Bylo to Samovo auto a v něm Brandy. "Tak a už to ví celá rezervace."otočila jsme se k Jakobovi.

Když jsme se ráno s Jacobem vracela domu.Běžela mi naproti Vanessa "Jaku,můžu mluvit se setrou o samotě?"zeptala se ho a Jacob odešel do domu. "Hele co mám."ukázala mi ruku a na ní prstýnek. "Ty jsi budeš oficiálně brát Chrise?"zeptala jsem se ji nadšená a schoval jsme ruku za zády. "Už je to tak!"odpověděla mi. "Tak jí to taky řekni."objevil se za Vanessou Jacob a vypáčil mi ruku ze zadu. "Gratuluji,paní Blacková."začala se Vanessa smát. "Co je na tom vtipného?"zeptala jsme se. "Nevím,ale už ses asi rozhodla."zeptala se.

Parodie s morčetem

21. listopadu 2009 v 17:45 | www.channahy.blog.cz |  Parodie

Parodie s morčetem -ZDE-


JE TO FAKT PRČA

25.Emmetových hlášek na Edwarda

21. listopadu 2009 v 14:25 | http://channahy.blog.cz/ |  Povídkové parodie a povídky
1. "Víš, že máš krásně tvarovaná lýtka? Neuvažoval jsi někdy o kariéře profesionálního baleťáka?"

Směšné

21. listopadu 2009 v 12:38 | http://stmivaniandtwilight.txt.cz |  Foto

New Moon/Nový Měsíc lístky

21. listopadu 2009 v 12:38 | A.Hertlová |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn
Předprodej lístků je už zahájena

Co mu asi Kristen řekla?

21. listopadu 2009 v 12:36 | http://stmivaniandtwilight.txt.cz |  Foto

Baseballová mýtina

20. listopadu 2009 v 22:36 | http://ella016.blog.cz |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn

New Moon trailer2

20. listopadu 2009 v 21:17 | A.Hertlová(youtube) |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn

Cullenovi a výlet do budoucnosti

20. listopadu 2009 v 19:22 | www.stmivani.eu |  Povídkové parodie a povídky
Moje první parodie. Co se stane, když se Carlislemu podaří vytvořit lektvar, který je má posunout o pět let dopředu? A jakou novou úchylku má Emmett? Doufám, že se vám to bude líbit :) Počáteční děj je zasazen někde před Rozbřeskem.


Na první pohled normální den u Cullenů. Edward znuděně plácá do piana, zatímco Bella už přes 4 hodiny cosi škrábe do bloku.

Edward: "Bello, pojď se mazlit" dělá asi po sté psí oči
Bella: zvedne oči z textu "Nejdu."
Edward: "Já už se z toho zcvoknu, co tam furt děláš?!"
Bella: už se ani neobtěžuje pozvednout oči "Píšu."
Edward: "Neříkej."

Emmett: (za dveřmi) "Už?"
Edward: otráveně "Ještě ne."

Bella: "Budu spisovatelka." nadšeně se usměje
Edward: se tváří nechápavě "Spis… co?"
Bella: "Spi-so-va-tel-ka. To je člověk, který píše knihy."
Edward: "Aha." víc ze sebe nedostane a plácne sebou na zem

Emmett: (stále za dveřmi) "Už?"
Edward, Bella: "Ještě ne!"

Edward: (leží na zemi a je přesvědčený, že bude první upír, který usne) "Řekneš mi aspoň, o čem píšeš?"
Bella: "Ne. Ale až tu knihu vydají, budeš první, kdo si ji přečte."
Edward: "A kdy to bude?"
Bella: "Brzy, už mám první kapitolu." dme se pýchou

Emmett: (přešlapuje za dveřmi) "Tak už?!"
Edward: otráveně "Tak pojď."
Emmett: (rozrazí dveře a vběhne do pokoje. Na sobě má minisukni, černé punčochy, halenku, která jen tak tak drží na jednom knoflíku a na nohách má…)
Edward: (zvedne hlavu z podlahy a otevře pusu) "Říkal jsem sice lodičky, ale myslel jsem tím boty na podpatku. Ne lodě, ty idiote!"
Emmett: (se škrábe na bradě při pohledu na plastové hračky na nohách) "Nechápu."
Bella: "Prostě vem Rose jakékoliv boty." řekne shovívavě a opět zaboří nos do bloku
Emmett: (nadšeně odchází vyrabovat Rose botník)
Edward: (sebou znovu plácne na podlahu a dál marně čeká, až usne)

***

Carlisle: (S křikem vyběhne z pracovny a letí do kuchyně, kde Esme utírá prach) "Mám to! Mám to!"
Esme: (se lekne a odhodí hadr, který přistane Carlislemu na rameni) "Menstruaci?!"
Carlisle: smutně "To se mi ještě nepovedlo. Ale mám elixír pro cestování časem!"
Esme: (se znovu chopí hadru) "To už tady jednou bylo. Nejenže jsme se místo v budoucnosti ocitli o sto let zpátky, ale navíc v nějaký Čínský republice."
Carlisle: potichu "Český republice."
Alice: (se právě vrátila z nákupů a za ruku táhne otrávenýho Jaspera) "To je pravda, neměli tam skoro žádný obchody. Tam už nechci."
Jasper: neslyšně "Bylo to tam nááádherný."
Carlisle: znovu nadšeně "Ale tentokrát to opravdu vyjde!"
(Esme si s Alicí vymění zoufalé pohledy)
***
Mezitím u Rose v pokoji

Rose: "Okamžitě vypadni z mého botníku!"
Emmett: "Bels říkala, že ti ho mám vyrabovat."
Rose: "Odkdy ty posloucháš Bellu?? Okamžitě vypadni! Stejně z tebe nikdy nebude žena!"
Emmett: ublíženě "Proč jsi na mě tak zlá?" (popadne první boty, které mu padnou do rukou a utíká do kuchyně, kde se mezitím Carlisle snaží ospravedlnit svůj nový vynález)

***

Carlisle: "Tenhle už bude určitě fungovat."
Emmett: (se přiřítí do kuchyně a zlomí si přitom jeden deseticentimetrový jehlový podpatek) "Hele, hele, mám nový botičky, už je ze mě žena!"
Carlisle: (se zhluboka nadechne a vydechne) "Emmette, chápu tvojí touhu, a podle oblečení se už možná ženě podobáš, ale z biologického hlediska jsi pořád muž a mužem zůstaneš." (poplácá ho soucitně po rameni)
Emmett: (nakloní hlavu do strany a koukne na Esme) "Co to kecá?"
Esme: neví, jak se má správně vyjádřit "No, chybí ti ještě třeba… prsa, broučku."
Emmett: (se plácne do čela) "Já věděl, že jsem na něco zapomněl." (a odběhne zpátky k Rose do pokoje)

***

Znovu u Edwarda v pokoji
Bella: "Jsem hrozně zvědavá, jestli se moje kniha bude prodávat." (zasněně cumlá propisku)
Edward: (stále leží na zemi) "To klidně můžeš zjistit. Carlisle vyrobil nový elixír, pro cestování časem." (mumlá v polospánku. Že by upír přeci jen mohl usnout?)
Bella: (odhodí blok, vyskočí z postele, cestou šlápne na Edwarda, napálí do dveří, pak si je otevře a letí do kuchyně)
Edward: (otevře oči a zmateně hledá Bellu)

***

V kuchyni
Bella: "Tati, tati!" (zakopne na schodech a přistane Carlislemu u nohou)
Carlisle: (zvedne ji a postaví na nohy) "Bello, kolikrát ti mám říkat, že nejsem tvůj táta."
Bella: "To je jedno, tati, já chci do budoucnosti."
Carlisle: (nadšeně ji obejme) "Tak to mi klidně říkej tati. Asi tě taky adoptuju a tyhle nevděčníky strčim do děcáku." (zamračí se a ukáže na Alici s Jasperem)
Emmett: (přiběhne do kuchyně, jeden podpatek stále ulomený a téměř nevidí přes prsa z ponožek)
Alice: (zakrývá si oči a zkouší zmizet)
(z horního patra se ozývají hrozivé rány a hysterický řev)
Emmett: (škodolibě se usmívá) "Asi jsem trošku naštval Rose. Řekl jsem jí, že má moc malé podprsenky, protože se mi do nich nevejdou ponožky.
Alice: (vzdala pokus o teleport a zkoumá, jak dlouho bude její "oblíbený" bratr ještě žít a otravovat jí život. Vzdala to u roku 3654)
Carlisle: (při pohledu na Emmetta raději vzdal další vysvětlování, proč nikdy nebude ženou a přešel na jiné téma) "Tak znovu, kdo se chce posunout o pět let dopředu?" (zvedá ruku)
Bella: (prudce zvedne ruku a zavadí o Emmettova "prsa")
Emmett: (rychle sbírá po podlaze levé prso a druhou rukou se hlásí)
Edward: (pomalu klopýtá ze schodů, stále ještě rozespalý, s rukou nad hlavou)
Esme, Alice a Jasper: (mají zkřížené ruce na prsou)
Rose: (buší hlavou do zdi)
Edward: "Myslím, že Rose nebude chtít."
Emmett: "Super. Remíza. Takže jsme vyhráli!"
Esme, Alice a Jasper: (nechápavě kroutí hlavou nad Emmettovou logikou)
Rose: (přestala bušit a počítá)
Carlisle: (přemýšlí, jestli má být spravedlivý, nebo ne. Touha nad experimenty zvítězila) "Jo. vyhráli jsme."
Jasper, Alice, Esme: (snaží se o teleport)
Rose: (probořila zeď)
Carlisle: "Šup šup. Dones Rose, půjdeme všichni."
Emmett: "Rozkaz šéfe." (za vteřinu je zpět a v náručí drží zmítající se Rose, které z vlasů odlítávají kusy omítky a cihel)
Všichni: (se kryjí)
Carlisle: (vytáhne z kapsy malou lahvičku zeleného roztoku a mlsně se na ni usmívá)
Rose: "Já to nevypiju. Mě nedonutíš!" (rozzuřeně kope kolem sebe až Emmettovi vyrazí druhou ponožku)
Carlisle: "V pohodě, na to jsem se připravil." (usměje se a z druhé kapsy vytáhne stejně zelený prášek vysype ho nad ostatní a sám se napije z lahvičky)

***

Místností se ozve hlasitá rána, záblesk a všichni Cullenovi stojí v kuchyni, stejně jako předtím. Než se stihnou vzpamatovat, v horním patře třísknou dveře a do kuchyně přiběhne asi patnáctiletá emo dívka. Posunkovou řečí naznačí cosi, co mělo znamenat ahoj a žene se ke dveřím.

Emmett: "Ááá! Upíří dítě!"
Ness: (zastaví se a protočí oči) "To už jsme si snad vyříkali ne?"
Emmett: (se podívá po rodině) "Ááá! Z Belly je upírka!"
Všichni zděšeně pohlédnou na Edwarda
Edward: "Já nic!"
Bella: nadšeně "Ze mě je upírka!"
Ness: "Mami? Je ti dobře?"
Bella: "Mami?"
Všichni: "MAMI?!
Ness: "Si ze mě děláte srandu? Kašlu na vás, jdu za Jacobem." (práskne dveřmi)

V kuchyni je hrobové ticho.

Bella: vyděšeně "Tohle byla naše dcera?"
Edward: "Ne, to byla tvoje dcera."
Bella: nechápe

Rose: (prohlíží si Emmetta) "V tomhle převleku už ale vážně vypadáš jako žena."
Emmett: (namalovaný, v minisukni a v lodičkách) "No jo!" (pak se zvědavě podívá pod sukni) "Já jsem žena!"
Rose: je pryč
Esme: "Cože?! Tys byl na operaci?! Žádný takový! Až se vrátíme zpátky v čase, tak ti to šílenství zatrhnu!"
Carlisle: (kouše si spodní ret)
Emmett: (smutně kouká do země)
Rose: (se s nadějí vrací domů) "Co dělá ten dav lidí před našim barákem?!"


Všichni najednou se hrnou k oknu. To bohužel nepojme osm upírů a tak Emmett prorazí zeď a udělá si tak svoje soukromé. Venku stojí dav lidí, skandující jejich jména. Emmett se přidává.

Emmett: "EMMETT! EMMETT! EMMETT!" (dav ječí nadšením a skanduje)
Jasper: (šťouchne Emmetta loktem, až odletí na druhý konec místnosti a začne skandovat svoje jméno) "JASPER! JASPER! JASPER!" (dav mlčí a on s pláčem odchází)

Carlisle: "Jak to, že znají naše jména?"
Bella: (nadšeně ukazuje na plakáty Stmívání) "Vždyť to je moje kniha!"
Carlisle, Edward: "Tys psala o nás?!"
Bella: (udělala špičkou nohy důlek v podlaze) "Neptali jste se mě, o čem píšu."
Edward: (mumlá něco o ženské logice)
Dav lidí se mezitím snaží dostat dovnitř. Vylamují dveře a rozbíjejí okna.
Esme: "Musíme se ihned vrátit. Emmett je Emmettka, v našem domě je Bellina ujetá dcera, u které ani nevíme, kdo je její otec a celé Forks vyvolává: miluju Edwarda Cullena!"
Carlisle: (stále mlčí a snaží se být neviditelný)
Esme: nervózně "Tak kde je ta lahvička?! Musíme to přece změnit!"
Carlisle: šeptem "Na stole v kuchyni."
Všichni se otočí ke stolu a pak zpátky na Carlisleho. Na stole totiž nic není.
Carlisle: "Na stole v kuchyni před pěti lety."

V tu chvíli dav prolomil dveře…

New Moon trailer1

20. listopadu 2009 v 19:14 | A.Hertlová(youtube) |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn

Karaoke texty Twilight-Leave Out All The Rest(vynechej ten zbytek)

20. listopadu 2009 v 18:36 | A.Hertlová |  Texty písní ze soundtracků

I dreamed I was missing, you were so scared
But no one would listen, 'cause no one else cared
After my dreaming, I woke with this fear:
What am I leaving when I am done here?

So if you're asking me,
I want you to know....

When my time comes, forget the wrong that I've done
Help me leave behind some reasons to be missed
And don't resent me, when you're feeling empty
Keep me in your memory, leave out all the rest
Leave out all the rest

Don't be afraid
I've taken my beating, I've shared what I've made
I'm strong on the surface, not all the way through
I've never been perfect, but neither have you

So if you're asking me,
I want you to know....

When my time comes, forget the wrong that I've done
Help me leave behind some reasons to be missed
Don't resent me, and when you're feeling empty
Keep me in your memory, leave out all the rest
Leave out all the rest...

Forgetting all the hurt inside that you've learned to hide so well
Pretending someone else can come and save me from myself
I can't be who you are

When my time comes, forget the wrong that I've done
Help me leave behind some reasons to be missed
Don't resent me, and when you're feeling empty
Keep me in your memory, leave out all the rest
Leave out all the rest...

Forgetting all the hurt inside you've learned to hide so well
Pretending someone else can come and save me from myself
I can't be who you are

I can't be who you are...

Překlad

Snil jsem, že se mi stýská
Tys byla tak vyděšená
Ale nikdo by nemohl naslouchat
Protože nikdo další se o to nestaral

Po mém snění
Jsem se vzbudil s tímto strachem
Co opouštím
Když jsem tady hotov?

Tak jestli se mne ptáš
Chci, abys věděla

Když přichází můj čas
Zapomeň na to špatné, co jsem udělal
Pomoz mi nechat za sebou nějaké
příčiny stesku po mně

A neměj mi to za zlé
A když se cítíš prázdná
Udrž si mne ve své paměti

Všechno zbývající vynech
Všechno zbývající vynech

Neboj se
Utržil jsem své rány
Dělil jsem se o to, co jsem vyrobil

Na povrchu jsem silný
Ne ale vnitřně
Nikdy jsem nebyl bezchybný
Ale ani Ty ne

Tak jestli se mne ptáš
Chci, abys věděla

Když přichází můj čas
Zapomeň na to špatné, co jsem udělal
Pomoz mi nechat za sebou nějaké
příčiny stesku po mně

A neměj mi to za zlé
A když se cítíš prázdná
Udrž si mne ve své paměti

Všechno zbývající vynech
Všechno zbývající vynech

Zapomnění
Všechnu tu bolest uvnitř
Ses naučila tak dobře skrývat

Předstírání
Může přijít někdo jiný a zachránit mne od sebe sama
Nemůžu být tím, kdo jsi Ty

Když přichází můj čas
Zapomeň na to špatné, co jsem udělal
Pomoz mi nechat za sebou nějaké
příčiny stesku po mně

A neměj mi to za zlé
A když se cítíš prázdná
Udrž si mne ve své paměti

Všechno zbývající vynech
Všechno zbývající vynech

Zapomeň
Všechnu tu bolest uvnitř
Ses naučila tak dobře skrývat

Předstírej
Může přijít někdo jiný a zachránit mne od sebe sama
Nemůžu být tím, kdo jsi Ty
Nemůžu být tím, kdo jsi Ty

Karaoke texty Twilight-Full Moon(Úplněk)

20. listopadu 2009 v 18:31 | A.Hertlová |  Texty písní ze soundtracků
MP3-ZDE-

When the thorn bush turns white that´s when I´ll come home
I am going out to see what I can sow
And I don´t know where I´ll go
And I don´t know what I´ll see
But I´ll try not to bring it back home with me

Like the morning sun your eyes will follow me
As you watch me wander, curse the powers that be
´Cause all I want is here and now
But it´s already been and gone
Our intentions always last that bit too long

Far, far away, no voices sounding, no one around me
And you´re still there
Far, far away, no choices passing, no time confounds me
And you´re still there

In the full moon´s light I listen to the stream
And in between the silence hear you calling me
But I don´t know where I am
And I don´t trust who I´ve been
And If I come home how will I ever leave

Překlad

Když úplněk zbělá,to je doba kdy půjdu domů
Jdu ven abych viděl co můžu osévat
A nevím kam pujdu
A nevím,co uvidím
Ale budu se snažit nepřinést si to s sebou domů

Jako ranní slunce mně budou tvé oči provázet
Jak pozoruješ moje toulání,síly jaké má tohle prokletí
Protože všechno co chci je tady a teď,ale to již bylo zmizelo
Ten kousek naší intenzity byl vždy moc dlouhý

Daleko,hlasy nezní,nikde nikdo
a ty tu pořád jsi
Daleko,žádné volby,žádný časový zmatek
já a ty tu pořád jsme

Ve světle úplňku slyším řeku
A v tichu mně ty voláš
Ale já nevím kde jsem a nevěřím,kdo jsem byl
A když přijdu ,dokážu někdy odejít?

Karaoke texty Twilight-Decode(Rozluštit)

20. listopadu 2009 v 18:28 | A.Hertlová |  Texty písní ze soundtracků

How can I decide what's right
When you're clouding up my mind?
I can't win
You're losing fight
All the time

Not gonna ever own what's mine
When you're always taking sides
But you won't take away my pride
No, not this time
Not this time

How did we get here?
I used to know you so well
How did we get here?
Well, I think I know

The truth is hiding in your eyes
And it's hanging on your tongue
Just boiling in my blood
But you think that I can't see
What kind of man that you are
If you're a man at all
Well, I will figure this one out
On my own
(I'm screaming, "I love you so")
On my own
(My thoughts you can't decode)

How did we get here?
I used to know you so well,yeah
How did we get here?
Well, I think I know

Do you see what we've done?
We've gone and made such fools
Of ourselves
Do you see what we've done?
We've gone and made such fools
Of ourselves

How did we get here?
I used to know you so well, yeah
How did we get here?
Well, I used to know you so well
I think I know
I think I know

There is something I see in you
It might kill me
I want it to be true

Překlad
Jak se můžu rozhodnout co je správné, když jsi zahalil mou mysl
Nemůžu stále vyhrávat tvé ztracené bitvy
Jak můžů vůbec někdy mít to, co je mysl, když ty pořád bereš strany
Ale nevezmeš zpět moji hrdost, ne tentokrát
Ne tentokrát

Jak jsme se sem dostali
Když jsem si zvykla na to že tě znám dobře
Ale jak jsme se sem dostali
Myslím že vím...

Pravda se skrývá za tvýma očima a to visí na tvém jazyku
Jen vřeš v mé krvi ale myslíš že nevidím
Jaký druh muže jsi, když jsi muž ve všem
Dobře, já počítám všechno tohle mimo mé vlastní

Já křičím Miluji tě tak
Mé myšlenky nemůžeš dekódovat

Jak jsme se sem dostali
Když jsem si zvykla na to že tě znám dobře
Ale jak jsme se sem dostali
Myslím že vím...

Vídíš co máme udělat
Budeme ze sebe dělat takové blázny
Vídíš co máme udělat
Budeme ze sebe dělat takové blázny

Jak jsme se sem dostali
Když jsem si zvykla na to že tě znám dobře
Ale jak jsme se sem dostali
Myslím že vím...

Tohle je něco, co na tobě vidím
Ta síla mě zabíjí
To platí, já to potřebuji...

Karaoke texty Twilight-Supermassive-Black Hole(Supermasivní černá díra)

20. listopadu 2009 v 18:24 | A.Hertlová |  Texty písní ze soundtracků

Oh baby dont you know I suffer?
Oh baby can you hear me moan?
You caught me under false pretenses
How long before you let me go?

You set my soul alight
You set my soul alight

(You set my soul alight)
Glaciers melting in the dead of night
And the superstars sucked into the supermassive

(You set my soul alight)
Glaciers melting in the dead of night
And the superstars sucked into the 'supermassive'

I thought I was a fool for no-one
Oh baby I'm a fool for you
You're the queen of the superficial
And how long before you tell the truth

You set my soul alight
You set my soul alight

(You set my soul alight)
Glaciers melting in the dead of night
And the superstars sucked into the supermassive

(You set my soul alight)
Glaciers melting in the dead of night
And the superstars sucked into the 'supermassive'

Supermassive black hole
Supermassive black hole
Supermassive black hole

Glaciers melting in the dead of night
And the superstars sucked into the supermassive

Glaciers melting in the dead of night
And the superstars sucked into the supermassive

(You set my soul alight)
Glaciers melting in the dead of night
And the superstars sucked into the supermassive

(You set my soul alight)
Glaciers melting in the dead of night
And the superstars sucked into the supermassive

Supermassive black hole
Supermassive black hole
Supermassive black hole

Překlad

Oh, baby, copak nevíš, že trpím?
Oh, baby, slyšíš mé sténání?
Chytila jsi mě pod falešnými záminkami
Jak douho před ním, než jsi mě nechala?

Zapálila si mi duši
Zapálila si mi duši

(Zapálila si mi duši)
Ledovce, tající za hluboké noci
a velké hvězdy, které vcucává ta supermasivní

Myslel jsem si, že jsem pro nikoho nebyl idiot
Oh, baby, jsem idiotem pro tebe
Jsi královna povrchnosti
a jak dlouho, než si řekla pravdu?

Zapálila si mi duši
Zapálila si mi duši

(Zapálila si mi duši)
Ledovce, tající za hluboké noce
a velké hvězdy, které vcucává ta supermasivní

(Zapálila si mi duši)
Ledovce, tající za hluboké noce
a velké hvězdy, které vcucává ta supermasivní

Supermasivní černá díra
Supermasivní černá díra
Supermasivní černá díra

Ledovce, tající za hluboké noce
a velké hvězdy, které vcucává ta supermasivní

Ledovce, tající za hluboké noce
a velké hvězdy, které vcucává ta supermasivní


(Zapálila si mi duši)
Ledovce, tající za hluboké noce
a velké hvězdy, které vcucává ta supermasivní


(Zapálila si mi duši)
Ledovce, tající za hluboké noce
a velké hvězdy, které vcucává ta supermasivní

Supermasivní černá díra
Supermasivní černá díra
Supermasivní černá díra

Jak Jacob pánví dostal

19. listopadu 2009 v 19:30 | www.stmivani.eu |  Povídkové parodie a povídky
Jacob: ,,Jseš si jistá, že to chceš doopravdy zkusit? Možná to bude bolet."
Bella: ,,Jasně, Jacobe. Jsem připravená."
Jacob: ,,Dobře. Tak přidej plyn, drž spojku a pomalu ji pouštěj."
Bella pustila spojku příliš rychle a motorka vystřelila dopředu. V tom uslyšela ve své hlavě
ten sametový hlas, na který čekala.
Edward: ,,Ne, nedělej to!!! Zastav!!!"
Bella byla tak ráda, že opět slyší hlas svého miláčka, a proto plyn neubrala, ale naopak přidala.Motorka se smekla, vyhodila Bellu jako splašený býk. Ta udělala ve vzduchu přemet a přistála na kmeni stromu hlavou dolů. Pomalu sklouzávala k zemi a opět v hlavě uslyšela jeho kouzelný a upřímný hlas.
Edward: ,,Nemyslíš, zaplatíš. Já ti to říkal."

Jacob uviděl Bellu rozplácnutou na zemi a rozeběhl se k ní. Zhrozil se. Měla rozseknuté čelo.
Jacob: ,,Bello! Bolí to hodně?"
Bella: ,,Jo. Ztrácím vědomí."
Jacob: ,,To je dobře." Vyhrkl a začal si rozepínat pásek u kalhot.
Bella: ,,Teď ne, Jacobe. Až potom. Odvez mě do nemocnice."
Jacob: ,,Tak dobře. Počkej chvíli."
Odběhl do lesa a za chvíli se vrátil a v ruce třímal své růžové trenýrky.
Jacob: ,,Dej si to na čelo." Řekl a připlácl jí je tam takovou silou, že Bella upadla do bezvědomí.
Jacob: ,,Sakra! To jsem to zmrvil."
Chtěl ji zvednout, ale její hlava uvízla hluboko v zemině.
Jacob: ,,Sakra! Jsi tam nějaká zašprclá. Ona se snad chce zahrabat."
Nakonec se mu podařilo Bellu zvednout a odnést ji do auta.
Při cestě se Bella probudila z kómatu, ale Jacob najel na uměle vytvořený hrbol na vozovce a Bella se uhodila o strop auta a opět upadla do bezvědomí.

Když Jacob s Bellou vyšli z nemocnice, čekalo je na parkovišti velké překvapení.Kolo u jeho auta bylo obuto do zářivě žluté botičky.
Jacob: ,,Páni! Tak tohle ještě nemám. To se bude v mé sbírce suvenýrů vyjímat."
Otevřel kufr a začal se přehrabovat v kupě letáků a odpadků.Odhodil tělo zajeté srny stranou, až vytáhl rezervu a kolo s botičkou vyměnil.
Jacob: ,,Hotovo!"
Jacob přešel k Belle, která stála opřená o dveře auta.
Jacob: ,,Tak co, zlato. Už to nebolí?"
Bella: ,,Ne, už to přestalo."
Jacob si opřel pravou nohu vedle Bellina boku a začal rytmicky pohybovat pánví.V tu chvíli prošla kolem dvojice stará paní, která vytáhla z tašky pánev značky Tefal a udeřila s ní Jacoba do hlavy.
Paní: ,,To se dělá?! Ty nemravo jeden! To je ale mládež. Chová se to hůř, než divoká zvěř."
Jacob si mnul bolavé místo na hlavě, otočil se ke staré paní, která už byla tři metry od nich a stále s pánví v ruce. Jacob zakřičel:
Jacob: ,,Hej! Who´s bad?!"


Bella a Jacob scéna v pokoji

18. listopadu 2009 v 19:05 | www.hannah-montana-twilight.blog.cz |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn

Premiéra New Moon

18. listopadu 2009 v 18:44 | A.Hertlová |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn
ÚŠKLEBEK ROKUPrůvodce filmem New Moon

17. listopadu 2009 v 19:46 | www.hannah-montana-twilight.blog.cz |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn
Moc mi angličtina nejde,ale z obrázků se dá poznat o co jde.(Případně existují překladače)
New moon Volterra

16. listopadu 2009 v 20:55 | A.Hertlová.http://www.hannah-montana-twilight.blog.cz |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn


Obaly na půnoční slunce(Některé jsou fan made)

16. listopadu 2009 v 17:12 | A.Hertlová.http://www.hannah-montana-twilight.blog.cz |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn

Přesunutá premiéra

15. listopadu 2009 v 12:15 | http://nessie14.blog.cz/ |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn
JE TO MOŽNÉ!!!!!!!

Ken Jacob Black

14. listopadu 2009 v 17:56 | A.Hertlová |  Věci twilight

Sága Twilight:Auta

14. listopadu 2009 v 17:50 | A.Hertlová.http://www.hannah-montana-twilight.blog.cz . http://lusia-dream.cz |  Twilight,New Moon,Eclipse,Breaking Dawn
Bellino auto na potom
Bellino auto na předtím(před proměnou-super opancéřované a s protiraketovými skly)
Bellino první auto(po Billym Blackovy)

Alicino turboRosalino BMW


Carlislův mercedesEdwardův Aston Martin na zvláštní příležitosti
Edwardovo VolvoEmmettův Jeep
Jacobův Rabit
Bellina motorkaJacobova motorka


Edwardova(později Jasperova)motorka Ducati

18.Potíže

14. listopadu 2009 v 14:54 | A.Hertlová
Naši nepřátelé byli zmražení,a proto asi oheň pokaždé zhasínal."Tak je necháme rozmrazit"napadlo netrpělivého Emmetta.Tak jsme čekali a čekali.Když led roztál kusy upírů se zmítali jako by byli živé.A vybavila se mi další,zamlžená,lidská vzpomínka na bitvu proti novorozeným a kusy,Sethem roztrhaného,Rielyho. Začali jsme házet ty rozmražené kusy do ohně,ale oheň pořád zhasínal. "Neví někdo co se tu děje"zeptal se velice rozrušeně Jasper. "Já nevím "odpověděli mu jednohlasně zpěvavé hlasy Vanessy a Mesy. "Ještě jsme se s ničím podobným nesetkaly"pokračovala Vanessa sedící na pařezu. "Možná jsme už na to přišel!"ozval se jásavý hlas ze křoví.Byl to Jacob nevylezl celý ven koukala mu jen hlava. "Co kdyby si každý udělal hromádku a svůj oheň a postupně by to tam házel.Ale je to jen teorie,nevím jestli to bude fungovat." "Můžeme to zkusit."odpověděl Carlisle.Jacob se zas proměnil.Každý jsme měli svou vlastní hromádku a ohýnek.Mesa hodila první housek do ohně,ale situace se opakovala.Oheň zhasl.Mesa a Vanessa někam zmizely "Možná bude stačit tohle"zdvihá Mesa nad hlavu kanistr s benzínem. Tak podala kanistr Vanesse,která polila nějakou nohu a hodila ji do ohně.Nic se nezměnilo. "Já je jíst nebudu"ozval se Emmett.Všichni propukli v obrovský smích i vlci se svíjeli. Měla jsem nápad,ale byla to blbost. "Co kdybychom je roztrhali na ještě menší kousky?"znělo to spíše jako otázky. "Pravda,nemáme co ztratit"odsouhlasila můj nápad Mesa.Za mnou se ozval Emmett "Můžu ho vyzkoušet.Prosím."Kývla jsme a on se ihned pustil do práce.Můj nápad fungoval.Bylo asi kolem pěti ráno když jsme práci dokončili.Jacob se proměnil ve křoví a když dlouho nevycházel šla se tam Mesa podívat a ani ne za vteřinu vynášela tvrdě spícího Jacoba.Emmett už zase ležel na zemi a svíjel se tak jsme ho tam nechali.Dorazili jsme domu a Mesa utíkala po schodech do svého pokoje a uložila Jacoba do postele a sama si sedla do pohovky na balkoně.Viděla jsme to,protože jsem byla venku a tak jsme vyskočila na její balkon.Tam jsme si začaly povídat. "Jaké je to žít v jiné době?"zeptala jsme se ji.A ona se usmála "Za pár století to poznáš sama.Ale jestli to chceš vědět ihned.Je to úplně jiné.V renesanci to byla příšerná móda chlapi si museli vycpávat,třeba pomerančem nebo jablky,poklopce,"zasmála se potichu aby nevzbudila Jacoba,který velice hlasitě chrápal"Pak je tu baroko,období paruk.Jak já paruky nesnášela všude to svědí.Dnešní doba je podle mě nejlepší.Kartáčky na zuby,pasty na zuby,mýdla a další vymoženosti.Nikdo ani já a moje sestra nevíme jako to bude dál,možná za pár století se nám tato doby bude zdát příšerná." "Já jsme si myslela,že upírské i vlkodlačí vztahy jsou na vždy,ale u tebe ne jak to."pokračovala jsme v kladení otázek dál. "Bello,já taky žila v představě,že vztahy nadpřirozených bytostí jsou navždy,ale pak se stalo tohle a já to doteď sama nechápu.Je pravda,že mezi mnou a Lexem to posledních 150let troch skřípalo."odpověděla mi.A já pokračovala "Mám poslední otázku.Jak to vyřešíš až se budeme stěhovat.Zůstaneš tu nebo pojedeš s námi?"Mesa na mě překvapeně koukala"Ještě jsme o tom nepřemýšlela a pak bych si musela promluvit s Jacobem a Samem,kdybych se rozhodla jet s vámi.I když i Vanessa by vás dokázala všechny uchránit kdybych se rozhodla zůstat.Vím,že už za týden a dva dny odjíždíme,ale já se ještě nerozhodla." "Já mám žízeň půjdu na lov.Půjdeš taky"zeptala jsem se ji. "Ne musím tu počkat až se Jacob vzbudí"odpověděla mi akoukla se zamilovaně na Jacoba.

Sláva-průvodce filmem New Moon už v Čr

14. listopadu 2009 v 13:45 | A.Hertlová |  Věci twilight

"Volejte sláva a tři dny se radujte."

Na pultech je od včerejší půlnoci k dostání Kompletní průvodce filmem Nový Měsíc!!!


Moje představa ostrova Esmé

13. listopadu 2009 v 21:49 | A.Hertlová |  Foto


free counters
free counters


Free Visitor Maps at VisitorMap.org